Imprimir aquesta pàgina

Jornada agredolça de Lliga

9ena i última ronda del Campionat de la lliga catalana.

En la 1a Divisió, l’Olot A es va enfrontar al Terrassa, l’equip guanyador en totes les rondes i els primers de la categoria. El matx ha donat una victòria inequívoca al Terrassa de: 7,5 a 2,5 i el primer equip d’Olot va aconseguir el tercer lloc en la classificació final.

Les puntuacions individuals van quedar com segueix:

Javier Campos (0,5), Eduard Aymerich (0), Sergi Vinardell (1), Jordi Vall (0), Mònica Vilar (0,5), Carles Barrera (0), Josep Sobrerroca (0) Moises de Rodriguez (0), Miquel Canal (0) i Robert Herrero (1).

La classificació final és la següent:

Classificacions de la LLiga Catalana 2016

Nacional - Primera Divisió - Grup II

#

Equip

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Punts

Ds.

Class.

 

1

GRAN PENYA

 

1

0

1

1

1

0

0

0

1

5

166.25

4

 

2

BARCELONA UGA B

0

 

0

0

0

0

0

0

0

0

0

103.5

10

 

3

OLOT

1

1

 

0

0

½

0

½

1

1

5

184.5

3

 

4

SANT MARTÍ

0

1

1

 

1

0

0

0

0

1

4

177

7

 

5

CONGRES

0

1

1

0

 

1

0

1

½

0

169.5

6

 

6

FOMENT B

0

1

½

1

0

 

0

0

0

½

3

177

9

 

7

TERRASSA

1

1

1

1

1

1

 

1

1

1

9

280

1

 

8

SITGES

1

1

½

1

0

1

0

 

1

1

182.25

2

 

9

VILAFRANCA

1

1

0

1

½

1

0

0

 

0

173.5

5

 

10

TARRAGONA

0

1

0

0

1

½

0

0

1

 

179.75

8

 

 

Més resultats de l’ Escacs Olot:

L’Olot B, de la 1a Provincial, va guanyar a fora contra el Guixolenc B: 1,5 – 6,5, i el 2n equip d’Olot també va aconseguir el 3r lloc en la classificació final.

L’Olot C va guanyar a casa contra el Figueres D 5 : 3 i va aconseguir el 7è lloc.

La classificació final és la següent:

Girona - Primera Provincial - Grup I

#

Equip

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Punts

Ds.

Class.

 

1

BANYOLES B

 

1

0

½

0

0

1

1

½

1

5

145.25

5

 

2

FIGUERES D

0

 

0

0

0

0

0

0

0

½

½

101.75

9

 

3

OLOT B

1

1

 

0

0

1

1

1

1

1

7

163.25

3

 

4

LLORET

½

1

1

 

0

1

1

1

½

1

7

181

2

 

5

HOSTALRIC

1

1

1

1

 

1

1

1

½

1

186.75

1

 

6

SANTA EUGENIA B

1

1

0

0

0

 

1

1

0

1

5

121

6

 

7

GUIXOLENC B

0

1

0

0

0

0

 

0

0

1

2

88.5

8

 

8

OLOT C

0

1

0

0

0

0

1

 

0

1

3

91.5

7

 

9

GERUNDA D

½

1

0

½

½

1

1

1

 

1

175.75

4

 

10

ESCALA

0

½

0

0

0

0

0

0

0

 

½

45.75

10

 

 

 

En la 2a Provincial, l’Olot D va guanyar a fora contra Platja d’Aro: 3 – 2. I l’ Olot E va perdre contra el Santa Eugenia D 6 – 0.

 

En la 3a Provincial, va jugar l’Olot F contra el Alt Emporda B, però va perdre  2,5 - 1,5, mentres Olot G va pedre contra el Figueres E: 0- 4. El Olot F l’equip guanyador en totes les rondes exepte la ùltima, és el únic equip d’Olot que esta classificat pel fase final i eliminatòries que començaran el proper diumenge.
 

Club Escacs Olot

Club esportiu creat el 1948 dedicat a l'ensenyament i la pràctica dels escacs a Olot.

correu electrònic Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.