Imprimir aquesta pàgina

L'Olot A guanya al Vilafranca

Olot A, B i F van guanyar, mentre que Olot C, D, E i G van perdre.

 

1a Divisió

El 1r equip d’Olot va tornar de Vilafranca amb una victòria important de 6 – 4. Per l'Olot, van moure les peçes: Javier Campos 0,5, Rafael Busquets 1, Eduard Aymerich 1, Sergi Vinardell 1, Jordi Vall 1, Mònica Vilar 1, Carles Barrera 0, Xavier Piera 0,5, Josep Sobrerroca 0 i Moisès Rodríguez 0.

Aquest diumenge l’Olot A espera la visita de l’ equip la Gran Penya de Vilanova.

 

1a Provincial

Gerunda D - Olot B: 3,5 – 4,5. Dos punts importants pel 2n equips desprès d' un matx molt renyit. Per l’Olot, jugaren i puntuaren: Gaspar Subirana 1, Miquel Canal 0,5, Robert Herrero 0,5, Lluís Puigvert 0, Jordi Puig 0,5, Josep Ma. Boix 0 Alfons Budo 1 i Jerónimo Jurado 1.

Olot C - Lloret: 3 –5. El tercer equip, en canvi, no ha tingut tanta sort. Per l’Olot, jugaren i puntuaren: Manel Sola 0, Jordi Teixidor 0, Francesc Hernàndez 1, Josep Llussa 0, Eduard Labian 0,5, Alex Miguel 0,5, Alexandre Gugonea 0 i Marc Cros 1.

En la 3a ronda l’equip B jugarà a casa contra el Banyoles B, mentre que l’equip C ho farà fora contra l' Hostalric A.

 

2a Provincial

Olot D: 2,5 – Santa Pau: 3,5. El duel entre els dos veïns de la Garrotxa va acabar amb una ajustada victòria pel Santa Pau. Per l’Olot, jugaren i puntuaren: Vicenç Muste 0,5, Francesc Soy 0, Joaquim Bosch 1, Joan Bonet 0, David Vilar 0 i Abel Lazaro 1.

Alt-Empordà A: - Olot E: 6 - 0. El nou club de l'Alt-Emporda i clarament favorit, que va començar fa un any en l' última categoria i ara juga en la penúltima, no va tenir cap problema per guanyar. Per l’Olot jugaren: Michael Petereit, Jaume Busquets, Jordu Casadevall, Manel Dominguez, Ferran Cargol i Pol Verdaguer.

La propera ronda, Olot D jugarà a fora, contra Santa Eugènia D; mentre que l’ Olot E descansarà.

 

3a Provincial

L' Olot F va guanyar a fora contra el Gerunda F 3 -1, amb: Adriana Monells 0, Josep Mas 1 , Jordi Olcina 1 i Heribert Jurado.

Olot G, en canvi, no va tenir sort i va perdre  contra el Vilobí B, 0-4 amb l'equip format per: Carles Vicente, Kenneth Gómez, Kiko Cerrantes i Sukwindr Singh.

En la 3a ronda jugaran l'Olot F contra l'Olot G.

 

Club Escacs Olot

Club esportiu creat el 1948 dedicat a l'ensenyament i la pràctica dels escacs a Olot.

correu electrònic Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la.